Dallape Kupovina

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Dallape Kupovina

Post od Džoga »

Dobar dan svim harmonikasima ljubiteljima harmonike i slicno, potrazujem duze vreme harmoniku marke Dallape 993/a.
Dosta ljudi mi je reklo da izbegavam modele iz 70tih i 80tih jer su kako kazu "hendikepirani zvucno" moze li mi neko objasniti zasto to ljudi govore iz kog razloga jer niko nije imao neki poveci razlog..., neki su mi rekli da kao naslednik dallapea kupovao delove sa slobodnog trzista pa je harmonika gubila na kvalitetu..., posto imam ponude za originalne modele iz '79 godine za oko 2000e i '54 ili '62 za oko 2500e....
I zanima me da li vredi harmonika '79 ukoliko je u dobrom stanju tih novaca, za ove dve druge potrebno je ulaganje...?
Hvala unapred svima.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Kupovina

Post od Koca »

Pozdrav, slicne price prate i Guerrini o raznim rodnim godinama itd... moj ti je savet ako znas kako hoces da zvuci tvoja Dallape i prepoznas to u njoj onda su price suvisne. Sve te harmonike su stare 50-ak godina i za to vreme stelovane su za razlicite ukuse, pa posle neko je probao po koji primerak i izvukao opsti zakljucak o periodima proizvodnje dobrih ili losih harmonika. Ja bih ti rekao da bi trebao da prepoznas sta su to nedostaci kod konkretnog modela i da li i za koliko novca se moze dovesti u stanje po tvom ukusu.

Ponovo se vracam na primer sveze servisirane harmonike a covek je dosao da mu proverim da nije majstor zamenio neke delove i ako modu da mu nastimujem jer nije zadovoljan. Posto je na oko sve bilo kao u apoteci uvideo sam da mu je majstor vratio stim na fabricka podesavanja tj. veliki sveb ili tremolo u najnizoj oktavi (ili gornjoj) sto se njemu nije svidelo a kozice su bile nove novcate pa jos krute, jos nije ni razradio pa je harmonika bila gluva. I sta sad reci o toj istoj harmonici koja je pretrpela staro, novije i najnovije izdanje kad je malo umiren sveb i prejake opruge na kozicama bile sanirane tako da je kozica prpopustala optimalnu kolicinu vazduha pa samim tim i zvuka. Rec je o Guerrini prof.1 iz 70-ih tj rodnih godina a dosla je posle servisa na servis. Pa izvuci sam zakljucke jer toliko ima tih teorija o cemu ni Dallape ni Guerrini nisu svesni. Ako nisi u stanju da se bavis prognozama sto je i normalno onda pre kupovine preobas harmoniku i to je to.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape Kupovina

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav. Ako si bas resio da kupis 993a moja preporuka ti je da trazis upravo kraj 50 ih i pocetak 60 ih godina. To su gabaritno manji i lakoradniji modeli i uglavnom su tonski odlicne. I jesu u staru skuplje 500e od mladjih dallapa. Njihova najveca mana je automat registara na kukice koji kad tad moras da menjas. Imas moju harmoniku kod Milanka stanica u Kv ako je nije prodao 60 godiste top model 1 fasen u kabini ne 1,5. Najmanji format. Ja sam je nedavno zamenio uzeo sam maximu B.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dallape Kupovina

Post od Džoga »

Dallape 1960 napisao: 16 Maj 2023, 19:06 Pozdrav. Ako si bas resio da kupis 993a moja preporuka ti je da trazis upravo kraj 50 ih i pocetak 60 ih godina. To su gabaritno manji i lakoradniji modeli i uglavnom su tonski odlicne. I jesu u staru skuplje 500e od mladjih dallapa. Njihova najveca mana je automat registara na kukice koji kad tad moras da menjas. Imas moju harmoniku kod Milanka stanica u Kv ako je nije prodao 60 godiste top model 1 fasen u kabini ne 1,5. Najmanji format. Ja sam je nedavno zamenio uzeo sam maximu B.
Kako mogu da kontaktiram Milanka da stupim u kontakt, bar da pogledam instrument, hvala unapred.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape Kupovina

Post od Dallape 1960 »

Brate poslao sam ti privatnu poruku, ne znam jesi li dobio?
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dallape Kupovina

Post od Džoga »

Dallape 1960 napisao: 17 Maj 2023, 09:37 Brate poslao sam ti privatnu poruku, ne znam jesi li dobio?
Navodno nemam dovoljno privilegija da bi mogao da primam ili saljem poruke citiracu kako mi kaze forum "We are sorry, but you are not authorised to use this feature. You may have just registered here and may need to participate more in discussions to be able to use this feature.", ako i ukoliko vam nije problem da mi posaljete na moj broj bio bih vam zahvalan +381615204889.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dallape Kupovina

Post od Džoga »

Dallape 1960 napisao: 17 Maj 2023, 09:37 Brate poslao sam ti privatnu poruku, ne znam jesi li dobio?
Uspeo sam nekako da nadjem broj od Milanka preko Belih strana, sad skoro mi je poslao snimke stoga sam hteo pitati jel to ta tvoja harmonika o kojoj si pricao? Evo slika:

https://ibb.co/JBMZ29k



https://ibb.co/S5jtdLD



https://ibb.co/Lrk8DbX
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape Kupovina

Post od Dallape 1960 »

Jeste, to je moja bivsa harmonika. Pogledaj je ako si u mogucnosti, dobar, jako redak model..
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dallape Kupovina

Post od Džoga »

Primetio sam da je meh menjan ali svakako sve je to potrosni materijal kad tad ce se menjati, ima li nesto na sta bi trebao obratiti paznju, pricao si pre par godina da joj je stanje 70% od 100%, pa me zanima da li si sredio to... Idem da je gledam sledece nedelje kod majstor Milanka. Izvinjavam se ako mi neke reci nisu na mestu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape Kupovina

Post od Dallape 1960 »

Meh nije menjan brate, njen je fabricki, repariran i presvucen, prefarban, bio je izvorno zut. Tonovi su makar dok je bila kod mene bili sve originalni. Prodao sam je iskljucivo jer mi je trebala kompletnija harmonika, i jer je maxima B koju sam uzeo stvarno brutalna tonski i 2+2 je. Zdrava je harmonika, dobra, i jako retka, najbolje pogledaj.. Mislim da ces napraviti posao. Ubijaj cenu ljudi su trgovci 😉
Odgovori