Guerini superior 1?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Guerini superior 1?

Post od guerini »

da li postoji guerini superior 1? nigde ne mogu da nadjem nista o tome kao ni slike na netu.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Guerini superior 1?

Post od Ukika »

nisam cuo za to O.o
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

guerini napisao:da li postoji guerini superior 1? nigde ne mogu da nadjem nista o tome kao ni slike na netu.
Da - postoji. To je troglasna harmonika sa kabinom. Nedavno je bila jedna na oglasima na prodaju, video sam je...to je 2+1 , a ima izvedba i 1+2,
Ima 9 registara u primu i 6+1 na basu. Ti registri su isti kao na superioru 3. Novija izvedba nosi naziv , superior 11, radjena je dosta za Skandinaviju, takodjer je troglasna, a njeni bas-registri su kao na "dvojci". Koliko se sećam na basu je petoglasna....
U oba slučaja tonovi su prva klasa, obično šareni faseni....pošto ne znam kada su se prestale proizvoditi.
Svi primerci koje sam video, bile su proizbedene do 80 godine, što ne znači, da se nisu radile i kasnije.
U svakom slučaju, dobre i lagane harmonike. To je ukratko.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

petarbg77 napisao:
guerini napisao:da li postoji guerini superior 1? nigde ne mogu da nadjem nista o tome kao ni slike na netu.
Da - postoji. To je troglasna harmonika sa kabinom. Nedavno je bila jedna na oglasima na prodaju, video sam je...to je 2+1 , a ima izvedba i 1+2,
Ima 9 registara u primu i 6+1 na basu. Ti registri su isti kao na superioru 3,metalni, sa natpisom "master piece" Novija izvedba nosi naziv , superior 11, radjena je dosta za Skandinaviju, takodjer je troglasna, a njeni bas-registri su isti, samo crni.
Maska - deklo je kao na superioru 2, kao i registri na primu. to je ukratko.
Imam i slike, ali da ne postavljam, mislim da je i ovo dovoljno, ako nije....postavićemo i slike. Pozdrav.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

petarbg77 napisao:
petarbg77 napisao:
guerini napisao:da li postoji guerini superior 1? nigde ne mogu da nadjem nista o tome kao ni slike na netu.
Da - postoji. To je troglasna harmonika sa kabinom. Nedavno je bila jedna na oglasima na prodaju, video sam je...to je 2+1 , a ima izvedba i 1+2,
Ima 9 registara u primu i 6+1 na basu. Ti registri su isti kao na superioru 3,metalni, sa natpisom "master piece" Novija izvedba nosi naziv , superior 11, radjena je dosta za Skandinaviju, takodjer je troglasna, a njeni bas-registri su isti, samo crni.
Maska - deklo je kao na superioru 2, kao i registri na primu. to je ukratko.
Imam i slike, ali da ne postavljam, mislim da je i ovo dovoljno, ako nije....postavićemo i slike. Pozdrav.
Morao sam da ponovim post, jer sam pogrešno napisao u prvom da su bas registri, na superioru 11 , kao na dvojci, pa sam morao da se ispravim, i to objasnim u drugom postu.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerini superior 1?

Post od guerini »

hvala mnogo na objasnjenju. znaci troglasne su sve guerini jedinice? meni bi znacilo ako mozes da stavis neku sliku jer video sam jednu koja je navodno jedinica pa me bas interesuje jer stvarno to to. hvala mnogo.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

guerini napisao:hvala mnogo na objasnjenju. znaci troglasne su sve guerini jedinice? meni bi znacilo ako mozes da stavis neku sliku jer video sam jednu koja je navodno jedinica pa me bas interesuje jer stvarno to to. hvala mnogo.
Da.... sve koje sam video , bile su troglasne. Postoji još jedna harmonika, koji neki zovu superior 1, ali ona to zapravo nije, niti piše na njoj . Radi se o Guerrini specijal, iz 60-tih godina, a poznaćeš je tako što joj je bas automat od 9 registara crnih, srednji redistar - peti po redu, je metalni, svi su u redu jedan do drugoga, a maska joj je ista kao na Guerrini Berkly ili Student, ili 202 (sve su iste), Ona je 2+2. šareni faseni, bela podloga na basovima (120).
Mislim da je najbolje da mi pošalješ sliku, ili je postaviš ovde, od te harmonike koju si gledao, pa ću ti reći, je li original ili nije, samo da budu jasne i po mogućnosti unutrašnjost. Pozzzz.
Naravno, govorimo o klavirkama....
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerini superior 1?

Post od slabe »

petarbg77 napisao:
guerini napisao:hvala mnogo na objasnjenju. znaci troglasne su sve guerini jedinice? meni bi znacilo ako mozes da stavis neku sliku jer video sam jednu koja je navodno jedinica pa me bas interesuje jer stvarno to to. hvala mnogo.
Da.... sve koje sam video , bile su troglasne. Postoji još jedna harmonika, koji neki zovu superior 1, ali ona to zapravo nije, niti piše na njoj . Radi se o Guerrini specijal, iz 60-tih godina, a poznaćeš je tako što joj je bas automat od 9 registara crnih, srednji redistar - peti po redu, je metalni, svi su u redu jedan do drugoga, a maska joj je ista kao na Guerrini Berkly ili Student, ili 202 (sve su iste), Ona je 2+2. šareni faseni, bela podloga na basovima (120).
Mislim da je najbolje da mi pošalješ sliku, ili je postaviš ovde, od te harmonike koju si gledao, pa ću ti reći, je li original ili nije, samo da budu jasne i po mogućnosti unutrašnjost. Pozzzz.
Naravno, govorimo o klavirkama....

Kod tih harmonika u 90% slučaja nema fulanja.Vrlo stari modeli.Troglasne sa kabinom, 2+1.Izuzetne su tonski, a kabina na basonu treba da ubija.Težina između 12 i 13 kg.

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... ragan.jpg/
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerini superior 1?

Post od slabe »

guerini napisao:hvala mnogo na objasnjenju. znaci troglasne su sve guerini jedinice? meni bi znacilo ako mozes da stavis neku sliku jer video sam jednu koja je navodno jedinica pa me bas interesuje jer stvarno to to. hvala mnogo.

http://imageshack.us/photo/my-images/703/superior1.jpg/
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerini superior 1?

Post od slabe »

Slika
Poslednja izmena od Webmaestro u 27 Sep 2012, 18:47, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Slika stavljena u img tagu radi preglednosti
Odgovori